Cypr pod wodą z IPA Divers

Cypr, wyspa słońca i turkusowej wody zachęca przez cały rok temperaturą powyżej 20 stopni. Równie ciepła jest woda, a widoczność powyżej 15 metrów jest normą.

Cypr, zatoka Green Bay
W bazie nurkowej IPA Divers w Protaras

Nasze nurkowania z IPA Divers odbywają się wokół południowo-wschodniej część Cypru. Dojazd z Agia Napa gdzie mieszkamy, do bazy nurkowej w Protaras zajmuje ok 10 min, dojazd na nurkowiska rzadko przekracza 15 minut. Wszystko jest dosłownie w zasięgu ręki.

Południowo-wschodnia część Cypru to wielka obfitość świetnych miejsc nurkowych.

Zazwyczaj rozpoczynamy nurkowania od zatoki Green Bay. Jest to doskonałe miejsce, by zanurzyć się po raz pierwszy pod wodę, a także, by odnowić umiejętności, czy po prostu wypróbować nowy sprzęt i się wyważyć.

Cypr, powrót z nurkowania w Green Bay w styczniu

Największą atrakcją nurkową wokół przylądka Capo Greco są niezwykłe formacje skalne dna morskiego. Możemy tu nurkować wzdłuż schodzącej stromo (na ponad 50 m) ściany z mnóstwem ryb, rozgwiazd,  spotkać mureny i duże gruppery.
Cypr, nurkowanie w miejscu Cyclops i Caves w styczniu

Canyon Cape Greco oferuje fantastyczne arkady skalne i kawerny. Leżący w pobliżu Caves to zespół tuneli o różnej długości i szerokości, zaś w ich pobliżu możemy spotkać żółwie, koniki morskie i czerwone ośmiornice.

Cypr, nurkowania wokół zatoki Green Bay
Wejście z zatoki De Costa w Protaras należy do najłagodniejszych